יואל שתרוג "אדמה יוצרת" מציג:
 
פולין  מפגשים בין עבר הווה ועתיד
 
 
מסע וירטואלי לפולין דרך עדשת המצלמה של יואל שתרוג עיתונאי ,חוקר וצלם גיאוגרפי,
 המשלב הצצה להיסטוריה והתמקדות בפולין המתחדשת.
 
בפולין העבר לעולם אינו רחוק, הוא נמצא תמיד מעבר לפינה.
אבל מעבר לעבר יש גם הווה ועתיד, פולין נבנתה מחדש לאחר מלחמת העולם השנייה, והשתחררה מעשרות שנים של שלטון קומוניסטי אפור וקודר, ויש כיום פולין אחרת יפה,צעירה, מתחדשת שלא שוכחת את העבר.
 
חלק גדול מהתיירות הישראלית לפולין היא  במשלחות החיים או בטיול שורשים והמסע עובר ממחנה ריכוז אחד לאחר מגטו לגטו ומבית קברות לבית קברות אחר, זו חובתנו לזכור ולא לשכוח את העבר.
 
ובאותה הנשימה  ניתן לחוות כיום  פולין אחרת צעירה, תוססת  , עם מוקדי עניין  מרתקים, מבצרים מרשימים, כנסיות עץ, עיירות ציוריות, ערים קסומות, שווקים צבעוניים, בתי קפה מסעדות, פאבים מוסיקת ג'אז נפלאה והכי חשוב נוף אנושי פתוח וחם.
 
 
נתחיל את המסע שלנו בקראקוב- בעבר בירתה של פולין, העיר היחידה בפולין שלא נפגעה במלחמה ונשארה כפי שהייתה, וכיום  עיר מרהיבה צבעונית ושוקקת חיים,
העיר השלישית בגודלה בפולין היתה הבירה המלכותית של פולין במשך 500 שנים.
בעיר רחובות עתיקים שווקים מופעי רחוב בתי קפה מעוצבים, ולצידם הרובע היהודי קאז'ימייז' המנסה להחיות את העבר עם שפע של מסעדות "יהודיות" ומועדונים בהם מופעי כליזמרים.
 
נעפיל לקצה הארץ לרגלי הרי הטאטרה בנוף מדהים שוכנת העיר  זקופנה "פנינת יופי" הידועה כעיר נופש,  בירת ספורט החורף שגם בחודשי הקיץ מושכת תיירים רבים.   
 
וורשה עיר הבירה המשלבת בתוכה את זיכרונות ההיסטוריה הכואבים, עיר המתנערת מהשלטון הקומוניסטי  נמצאת כיום בתהליך של התחדשות, כעיר צעירה ותוססת עם גנים מטופחים בהם מנוגנות יצירות של שופן, חיי תרבות עשירים, שווקים ייחודיים, פאבים ובתי קפה מהיפים באירופה.
 
נצא לגיחה קצרה לא רחוק מורשה, לכפר ציורי  שבליבו הבית בו נולד שופן,  מגדולי היוצרים של פולין.
 
הרצאה המשלבת סיפורים שקופיות ומוסיקה פולנית מהיצירות של שופן ועד להרכבי ג'אז פולניים.
 
הפקה ושיווק: יואל שתרוג "אדמה יוצרת בע"מ
לאדמה מגוון הרצאות חובקות עולם
לאתר אדמה www.y-adama.co.il
לפרטים נוספים ולהזמנות יואל  050-5311857  08-9765845
 
 

 

 
 
   
קורס צילום, סדנת צילום   |   הרצאות חובקות עולם   |   גלרית צילום   |   קטעי עיתונות   |   שירותי צילום   |   יואל שתרוג   |   עמוד הבית   |   מפת האתר
     ©  כל הזכויות שמורות לאדמה יוצרת בע"מ, יואל שתרוג 
אדמה יוצרת 08-9765845, 050-5311857
        עיצוב: הדס בור. מוסיקה עידית אשל, בניה עיצוב וקידום אתרים: Site2goal